Deklaracja dostępności
dla strony internetowej https://kargowa.zakladkomunalny.com
Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony kargowa.zakladkomunalny.com.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Niektóre udostępnione dokumenty do pobrania w formacie doc/pdf nie spełniają wymogów dostępności cyfrowej. Ze względu na ich liczbę i złożoność, podlegają one bieżącej aktualizacji i ich nowe wersje są sukcesywnie udostępniane.
- Linki Druków do pobrania z rozszerzeniem pdf standardowo otwierają się w nowym oknie/zakładce przeglądarki, jednak z uwagi na możliwe inne ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika mogą się zdarzyć sytuacje, w których będą się one otwierały w tym samym oknie nie informując o tym użytkownika.
- Niektóre użyte elementy HTML i CSS są przestarzałe lub zawierają nieprawidłowe elementy składni co stanowi potencjalny problem przy korzystaniu z technologii asystujących jak np. czytniki ekranów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: .Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Pana Lesława Łozickiego.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Barbara Kujawa, kontakt@zgkkargowa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 68 352 50 60. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Adres
- woj. Lubuskie
- ul. Przemysłowa 4
- 66-120 Kargowa
Parking
- Na parkingu nie ma wyznaczonych miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
- Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 40 metrów.
- Parking jest bezpłatny.
- Parking znajduje się po prawej stronie od wejścia.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
Wejście do budynku
- Wejście prosto z chodnika.
- Do wejścia prowadzą dwa stopnie.Nie jest dostępna dla osób na wózku inwalidzkim
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Drzwi są odpowiednio oznaczone. Otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
- Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
- Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
- Jeżeli nie możesz wejść do budynku to skorzystaj z przycisku zamontowanego przy wejściu oznaczonego graficznie symbolem dzwonka. Po przyciśnięciu przycisku pojawi się pracownik Zakładu, który udzieli pomocy bądź skontaktuje petenta z konkretną osobą odpowiedzialną za sprawę interesanta.
Przestrzeń za wejściem
- Po prawej i lewej stronie znajdują się pokoje odpowiednich działów mZakladu
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
Ciągi poziome
- Pomieszczenia znajdują się na parterze.
- Korytarze nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Pomieszczenia
- Popmieszczenia nie są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.
Łazienka
- Nie ma pochwytów przy ustępie.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W siedzibie Zakładu nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.